Po půl roce, kdy začal pracovat na vlastním projektu, Tomáš Jízdný představuje investiční platformu Rozjízdný, společnost Education.cz i projekty dalších mladých lidí, kterým pomáhá rozjet vlastní nápady. Ve světě vzdělávání zůstal a propojuje klíčové partnery nejen z bankovního sektoru, ale také technologické firmy jako je Microsoft nebo Apple. Všechno to dělá proto, aby změnil přístup ke vzdělávání. Podporuje zkušené odborníky z oblasti vzdělávání i mladé projekty nadějných absolventů. V květnu uzavřel také strategický obchod, když koupil jednu z pražských středních škol.
“Školství by měla být jedna z našich největších priorit. Zásadně ovlivňuje sebevědomí i ekonomický vývoj naší země. To je důvod, proč jsem se rozhodl pracovat a investovat v této oblasti,” popisuje Tomáš Jízdný, šestadvacetiletý podnikatel a jeden z nejmladších angel investorů v České republice.
Ve dvaceti založil s bývalým spolužákem vzdělávací agenturu a o šest let později rozjíždí nové projekty. V oblasti vzdělávání zůstal nejen díky platformě Education.cz, která má sloužit jako portál o vzdělávání pro ty, kdo přemýšlí o studiu v zahraničí. Studenti se zájmem o univerzity v zahraničí tam najdou důležité informace, ale i povzbuzení k překonávání hranic. Už v srpnu vezme Tomáš první skupinu studentů v rámci EduTours do Ameriky, aby je provedl po těch nejprestižnějších univerzitách v NY i Bostonu.
Jízdný kupuje pražskou školu, která bude vychovávat pedagogy
V květnu také koupil Střední pedagogickou školu Futurum v Praze, kde chce studenty mířící na dráhu učitelů vzdělávat jinak. “Myslím, že jeden projekt školství nezmění, pokud chceme, aby se někam posunul systém, musíme se aktivně zabývat všemi jeho částmi. Proto jsem se rozhodl koupil střední školu. Je to další krok, díky kterému chceme posunout vzdělávání kupředu,” vysvětluje strategický krok Tomáš Jízdný.
Spolupráci uzavřel také se společností Microsoft, která má zájem do škol zavádět moderní technologie. Školu chce propojit se strategickými partnery, podpořit ji ve stávajících projektech i rozšířit výuku o nové předměty a projekty. Cílem je umožnit, aby instituce vychovávala učitele, kteří budou schopni měnit systém k lepšímu.
Microsoft už dlouhodobě pracuje na strategii rozvoje vzdělávacích programů a spolupráce se školami je tak přirozeným vyústěním těchto snah. “Školství je stejně jako množství jiných oborů za poslední roky silně ovlivněno moderními technologiemi. My se snažíme, aby to pro studenty i jejich pedagogy znamenalo výhodu, ne překážku,” říká Karel Klatovský, manažer vzdělávacích projektů v Microsoftu.
Škola bude s novým spolumajitelem v provozu hned od nového školního roku 2019/2020, vedení se však měnit nebude. „Současné vedení školu řídí skvěle, my ji chceme ve vývoji podporovat, přinášet nové nápady a kontakty, které rozvoji bezesporu prospějí. Mezi ně už patří právě Microsoft nebo Apple,“ dodává Jízdný.
„Tomáš Jízdný nás oslovil v pravou chvíli, kdy jsme s manželem uvažovali o tom, komu školu předáme. Budujeme ji už téměř třicet let a jak se svět mění, cítíme že je potřeba aby se proměnila i škola, aby mohla nadále vzkvétat,“ komentuje ředitelka školy Alena Marečková.