Startup Night, společný projekt pěti největších pražských univerzit a Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Praha (PIC), včera večer odstartovala v coworkingovém centru HubHub série pitchů. Před plným sálem se během první hodiny představila šestka pražských studentských startupů a v pěti minutách ukázala, co umí a proč zrovna oni byli nominováni.
Pedagog a spolupořadatel akce Michal Andera z Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) doplňuje: „ Druhá Startup Night nás mile překvapila velkým zájmem účastníků. Potvrzuje chuť studentů budovat ambiciózní projekty napříč obory. Prezentující z jednotlivých univerzit ukázali široký záběr projektů, které na nich vznikají – digitální služby, potrava pro koně, hardware, proudění vody i chromatografie. Následná neformální část byla plná energie a chuti poznávat nové lidi. Zkoušeli jsme koncept open-mic, oblíbený v Izraeli na startupových akcích. Tedy možnost vzít si mikrofon a během jedné minuty oslovit všechny návštěvníky a tím přitáhnout pozornost k projektu nebo najít nové členy do týmu. Jsem pyšný na celý organizační tým a těším se na další Startup Night příští semestr.“
Jako první patřil stage projektu Spectoda, nominovanému PIC. Zakladatelka Anna představila svoji světelnou show a popsala, jak dokáže jejich bezdrátové ovládání světelných produktů a instalací změnit jednotlivé akce k nepoznání. Druhým odvážlivcem byl projekt Živý uhlík, který nominovala Česká zemědělská univerzita. Ten ovládl již před pár dny Demo Day univerzitního inkubátoru Point One ČZU a pomáhá zvířatům předcházet poruchám trávení. Uhlí se přidává do krmiva zvířatům a pomáhá navrátit střevní mikroflóře rovnováhu.
Před diváky se jako třetí ujal slova spin-off Českého vysokého učení technického s názvem Optiflow Solutions, který optimalizuje objekty vodního hospodářství pomocí matematického a fyzikálního modelování. Hned v závěsu za ním svých pět minut získal projekt Charles Games nominovaný Univerzitou Karlovou. Herní studio ověnčené cenami a světovým úspěchem vyvíjející výukové počítačové hry. Mezi jeho známé hry patří například Svoboda 1945 nebo Atentát 1942.
Poté se mikrofonu ujal projekt Spaceflow nominovaný VŠE v Praze. Spaceflow využívá komunitní aplikace, která v online světě propojuje nájemníky, návštěvníky, majitele a pronajímatele na jednom místě a cílem je nabídnout efektivnější využití budov.
Poslední se představil spin-off Galochrom nominovaný Vysokou školou chemicko-technologickou, která se věnuje chromatografii.
Závěr večera patřil networkingu, dobrému pití, byznysovým diskusím a třeba i tvorbě nových zajímavých projektů, o kterých uslyšíme v následujícím semestru na třetí Startup Night.