Green HExagon je unikátní pre-inkubační program zaměřený na zelené nápady. Byl navržen a stojí na 6 pilířích – vývoji, dovednostech, spolupráci, byznysu, inovacích a životním prostředí. Cílem je na jedné platformě spojit studenty z univerzit z Česka, Rakouska, Estonska a Lotyšska. Vytvořit mezinárodní týmy složené z mladých profesionálů s různými dovednostmi a hledat řešení na environmentální otázky dnešního světa.
Slož mezinárodní tým, brainstormuj, vymysli originální řešení, zúčastni se bootcampu v Rakousku, poznej nové přátele napříč Evropou, získej světové zkušenosti a vyhraj 5 000 EUR na svůj nápad! Zní ti to jako dobrý plán? Pojď do toho! Přihlas se do programu a zkus navrhnout řešení na environmentální nebo klimatickou výzvu, která ti nedá spát.
Pokud chceš získat nové zkušenosti a máš rád výzvy, připoj se.
A jak program Green Hexagonu bude vypadat?
Na konci února proběhne zahajovací event – Ideathon, kde se osobně i online potkají zájemci, kteří se chtějí do programu zapojit. V rámci úvodního setkání se rozdělí do týmů a budou se ideathovat nad problémy a řešeními klimatických a environmentálních výzev. Cílem bude v následujících 4 měsících postavit i na základě odborných workshopů zaměřených např. na byznys model, pitching, produkt design, finanční model a dalších, smysluplný a ucelený nápad na budoucí startup. V rámci programu proběhne také bootcamp v Rakousku, kde se potkají všechny týmy a mohou si vyměňovat nabyté zkušenosti a nápady na řešení specifických problémů. Vyvrcholením programu je představení ucelených nápadů před odbornou komisí a soutěž o první cenu, která je 5 000 EUR.
Green HExagon je součástí projektu ERASMUS+ čtyř univerzit – České zemědělské univerzity v Praze, Lotyšské univerzity, Univerzity v Tartu a Univerzity aplikovaných věd v Rakousku a jejich inovačních center/podnikatelských inkubátorů. Společný projekt nese název a zaměřuje se na Podnikatelsko-pedagogická partnerství pro posílení inovací a vývoje zelených startupů ve vyšším vzdělávání a má za cíl podpořit růst kompetencí a vzdělávání vysokoškolských pracovníků, studentů, výzkumníků či mladých podnikatelů v rámci tvoření nových podnikatelských nápadů.
zdroj: PointOne